Humanis Geleceğin Doktorları ile Buluştu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç şirketi Humanis, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Ege Tıbbiyeliler Derneği desteğiyle gerçekleştirdiği ‘İntörn Hekimler İçin İlaç Sektör Günleri’nde geleceğin doktorlarıyla bir araya geldi.

Sektörün en hızlı büyüyen ilaç şirketi Humanis, bu yıl 400 yeni hekimin mesleklerini icra etmeye başlayacağı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, hekimlerin eğitimlerinin bir parçası olan Türk İlaç Sektörünü tanımalarına olanak sağladı. Humanis Kıdemli Medikal Müdürü Dr. Hasan Akalın, ‘Ulusal İlaç Şirketi’ kategorisinde sağlık hizmetlerinin en önemli bileşenlerinden biri olan Türk İlaç Sektöründen, ilaç üretim ve geliştirme süreçlerinden, ilaçların doğru kullanımından ve Humanis’in Ar-Ge çalışmalarından bahsetti.

İlaç sektöründe inovatif çözümleri ve insan odaklı çalışmalarıyla öne çıkan Humanis, yıl içinde sağlık sektöründe önemli bir yere sahip olacak genç hekimlerin vizyonunu geliştirmeye ve onları desteklemeye devam edecek.

İlginizi çekebilir

Usta Çizimlerle Hipertansiyonu Anlatan Proje: ‘Önce Fark Et, Sonra Hallet’

7 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü vesilesi ile hazırlanan video serileri “Önce Fark Et, Sonra Hallet!” mottosuyla sağlık ve sanatı bir araya getiriyor. Hipertansiyon hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla alanında uzman Kardiyolog Prof. Dr. Sadi Güleç bilimsel danışmanlığında ve sanatçı Cem Güventürk çizimleriyle Menarini Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hazırlanan videolara sosyal medya üzerinden erişilebilecek.