Bayer Türkiye’den Eczacılara Destek: ‘Farma Akademi Projesi’

Bayer Türkiye, eczacıların mesleki gelişimine katkı sağlamak ve eczacılarla daha güçlü bir iletişim kurmak amacıyla ‘Farma Akademi’ projesini hayata geçirdi.

Bayer Türkiye, eczacıların mesleki gelişimine katkı sağlamak ve eczacılarla daha güçlü bir iletişim kurmak amacıyla başlattığı ‘Farma Akademi’ projesiyle sektörde olumlu bir etki yaratmayı amaçlıyor. 2023 yılında Ankara’da düzenlenen ilk etkinlikle başlayan proje kapsamında, 2024 Mayıs ayı boyunca Bursa, Konya ve Antalya illerinde düzenlenen etkinliklerde eczacılarla buluşan Bayer Türkiye, bugüne kadar 200’e yakın eczacıya ulaştı. Eczacılara Oftalmoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Onkoloji, Radyoloji ve Kadın Sağlığı alanlarındaki ürünlerinin endikasyonları ve Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) koşulları hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Bayer Türkiye, eczacıların yoğun ilgi gösterdiği Farma Akademi projesini yıl içinde farklı illerdeki buluşmalarla devam ettirmeyi ve yılsonuna kadar 400 eczacıya daha ulaşmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir

Bayer, Türkiye’de 70. Yılını Kutluyor

Dünyada 160, Türkiye’de ise 70 yıldır faaliyet gösteren Bayer, hem tarım hem de sağlık alanında önemli bir konumda yer alıyor. Kadın sağlığı, kardiyoloji, nefroloji, oftalmoloji ve onkoloji alanlarında insanların yaşamlarında fark yaratan, yenilikçi ilaçlar ve yeni terapötik yaklaşımlar araştırıp geliştiren Bayer İlaç’ın Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı Colin Tyrer ile şirketin Türkiye’deki faaliyetleri, Ar-Ge ve klinik araştırmalara yaptığı yatırımları, sosyal sorumluluğa ve sürdürülebilirliğe bakış açısı ve projeleri ile Türkiye’deki yerelleşme adımlarına ilişkin konuştuk.