RÖPORTAJLAR

Sanofi Türkiye Nadir Hastalıklar Günü’nde Erken Tanı ve Tedavinin Önemini Vurguluyor

Bugün dünyada milyonlarca insan nadir hastalıklar ile mücadele ediyor.Ülkemizde ise yaklaşık 6 milyon kişinin bu hastalıklardan etkilendiği tahmin ediliyor. Nadir hastalıkların teşhisine ve tedavisine giden yolda farkındalık son derece büyük bir öneme sahip. Sanofi Özellikli Tedaviler Türkiye, Levant ve İran Genel Müdürü Pelin Yunusoğlu, Sanofi Özellikli Tedaviler Türkiye, Levant ve İran …

Daha fazla

Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Okan Güner: “Nadir Hastalıklara Sahip Bireylere ‘Yalnız Değilsiniz’ Diyoruz”

Bugün ve nesiller boyunca insanların ve hayvanların sağlığını, yaşamlarını iyileştirecek, dönüştürecek çığır açıcı tedaviler geliştirme misyonuyla çalıştıklarını vurgulayan Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Okan Güner, şirketin nadir hastalıklar alanındaki yaklaşımını ve Ar-Ge çalışmalarını aktardı.    Nadir hastalıklar ile ilgili bilgi verir misiniz? Nadir görülen hastalıklar, nadir olarak tanımlanmakla birlikte aslında …

Daha fazla

Centurion, Dışa Bağımlılığı Azaltacak Yenilikçi İlaçlar Geliştirmek için Çalışıyor

Yenilikçi ilaçlar geliştirmek üzere 2011 yılından bu yana Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren  Centurion İlaç, geliştirdiği ürünleri üretmek üzere 2018’de Ankara’da kurulan Avrupa standartlarındaki üretim tesisinde biyolojik, steril likit ve liyofilize ürünlerin üretimini sürdürüyor. Centurion İlaç’ın Teknoloji Transfer Koordinatörü Adem Şahin, firmanın Ar-Ge çalışmaları ve üretim süreçlerine ilişkin bilgi verdi.

Daha fazla

Malnütrisyonun Önlenmesi Sağlık Harcamalarında Ciddi Tasarruf Sağlayacaktır

Malnütrisyonu dünyada devam eden bir pandemi olarak tanımlayan KEPAN Derneği Başkanı Prof. Dr. Mutlu Doğanay, malnütrisyonun dünyadaki ve ülkemizdeki yaygınlığı, ekonomik sonuçları, hastalıkların iyileşme süreçleri ve hasta yaşam kalitesi üzerindeki etkileri ve KEPAN Derneği’nin bu konudaki çalışmalarına ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Daha fazla

İlaç Sektöründe Fark Yaratan, En Yaratıcı Organizasyonlara İmza Atıyoruz

Yaratıcı fikirleri ve stratejik çözümleri ile müşterilerini rakiplerinden ayrıştıran ve 360 derece etkinlik ajansı olarak hizmet veren Promice Events firma sahibi Esra Akkan Gülhan, “Her etkinlik kendi içinde özeldir ve en iyi olmayı hak eder” mottosuyla müşterimizin dilinden anlıyoruz ve onları onlardan önce düşünüp, konfor yaratıyoruz” diyor. Esra Akkan Gülhan ile Promice Events olarak sektöre sundukları hizmetlerin detaylarını konuştuk.

Daha fazla

Onkoloji Hastaları için Kişiselleştirilmiş, Yenilikçi ve Etkili Tedaviler Geliştiriyoruz

Onkoloji alanında başta yumurtalık (over) kanseri olmak üzere, jinekolojik kanserler, meme ve kan kanseri konularında çalışmalarını yoğunlaştıran GSK, bu hastalıklara sahip kanser hastalarına daha uzun, sağlıklı ve aktif bir yaşam sunabilmek için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. GSK Türkiye Uzmanlık İlaçları İş Birimi Direktörü Dağhan Güçlü, GSK’nın onkoloji alanındaki faaliyetleri, projeleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Daha fazla

Pazar Erişim ve Ruhsatlandırma Departmanı, Berko için Fark Yaratan Çalışmalara İmza Atıyor

40 yıldır sağlıklı yarınlara ulaşmada öncü, Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, pek çok yenilikçi ürünü Türk tıbbına kazandırdı. Toplum sağlığı yararına ve hastaların kesintisiz ilaca erişebilmeleri için çalışan Berko İlaç Ruhsatlandırma ve Pazara Erişim Departmanı, Berko vizyonu ve değerleriyle örtüşen, fark yaratan bir iş birimi olmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Daha fazla

Yenilikçi İlaç Erişim Stratejilerinin Hayata Geçirilmesinde Pazar Erişim Kritik Öneme Sahip

Dünyada ve Türkiye’deki sınırlı ilaç bütçesi içerisinde hastalar için sürdürülebilir, ulaşılabilir ve nitelikli sağlık hizmeti sunulmasını amaçlayan pazar erişim biriminin, yenilikçi ilaç erişim stratejilerinin hayata geçirilmesinde kritik bir rolü olduğunu söyleyen Daiichi Sankyo Türkiye Pazar Erişim ve Ruhsatlandırma Direktörü Çiğdem Şar, direktörlüğün yapısı ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek pazar erişimin …

Daha fazla