Çarşamba , Ekim 4 2023

RÖPORTAJLAR

Miyastenia Gravis’li Hastaların Tanı Aldıktan Sonra Etkili Tedavi ile Hayat Kaliteleri Artıyor ve Yaşam Süreleri Uzuyor

Nadir hastalıklar alanında 30 yıldan bu yana hastaları her zaman ön planda tutan global biyoteknoloji şirketi Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Medikal Direktörü Uzm. Dr. Banu Kılıç Taşköprü, Miyastenia Gravis Farkındalık Ayı vesilesiyle, 40 yaşından önce ağırlıklı olarak kadınlarda görülen ve 60 yaşından sonra erkeklerde de görülme sıklığı artan; otoimmün, kronik, …

Daha fazla

Türkiye’nin Yüzde 100 Yerli Sermayeli İlaç Firması Polifarma 37 Yaşında

Polifarma Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Asri ile bu yıl mart ayında 37. yılını kutlayan sektörün güvenilir ve öncü markası Polifarma’nın dünü, bugünü ve yarını hakkında konuştuk. Sizi biraz tanıyarak, ilaç sektörünün güncel durumu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? İlaç ve kozmetik sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimimle söyleyebilirim …

Daha fazla

Türk İlaç Sektörünün Lideri Abdi İbrahim Solunum Alanında da Liderlik Yolunda

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lideri olan Abdi İbrahim’in bu liderliğini solunum alanında da sağlayıp, sürdürülebilir bir büyüme hedeflediklerini belirten Abdi İbrahim Solunum Bölümü Direktörü Ömür Salman ile şirketin solunum alanındaki vizyonundan yerelleşme adımları ile ülke ekonomisine katkılarına kadar geniş yelpazede bir sohbet gerçekleştirdik.

Daha fazla

Hastalara Görme Kazanımları Sağlayan ve Yaşam Kalitelerini Artıran Tedaviler Sunuyoruz

Her alanda olduğu gibi oftalmoloji alanında da ‘Daha İyi Bir Yaşam için Bilim’ anlayışıyla çalışan Bayer’in oftalmoloji alanındaki vizyonu, tedavi seçenekleri, Ar-Ge yatırımları, bu alanda yapılan klinik çalışmaları ve yeni geliştirilen ürün formaları hakkında Bayer Türkiye İlaç Bölümü Oftalmoloji Lideri Cenk Tapanyiğit ile konuştuk.

Daha fazla

TRPharm, Oftalmolojide Sağlığı İnovasyon ile Buluşturuyor

Bu sene 10. yılını kutlayan TRPharm, oftalmoloji alanındaki çalışmalarına başladı ve UV ve mavi ışığın zararlı etkilerine karşı gözleri koruyan ve gözü nemlendiren inovatif bir göz damlasını hekimler, eczacılar ve halkımızın kullanıma sundu. TRPharm Oftalmoloji Ekibi ile yeni ürünün lansman süreci, firmanın oftalmoloji yapılanması ve odaklandıkları alanlar üzerine konuştuk.

Daha fazla

Tek Bir Hastanın Bile Tedavisinden Geri Kalmaması En Büyük Sorumluluklarımızdan Biri

Çeyrek asra yakın zamandır Türkiye’de faaliyet gösteren ve onkoloji & hematoloji alanlarında etki odaklı çalışmalar gerçekleştiren Janssen Türkiye’nin Onkoloji & Hematoloji ve Pulmoner Hipertansiyon (PAH) İş Birimi Direktörü Berkin Gökbudak ile hastalık farkındalığından tedaviye erişimin önemine ve Janssen’in yenilikçi vizyonuna kadar bu alandaki çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk.

Daha fazla

Tanıdan Tedaviye Kadar Her Anlarında Kanser Hastalarının Yanındayız

2025 global inovatif sağlık şirketi olma vizyonu doğrultusunda onkoloji & hematoloji tedavi alanında; meme kanseri, lösemi & lenfomalar, kemoterapi ve diğer tedavilere bağlı spesifik organ-doku hasarından koruyucu tedaviler ve malign olmayan hematolojik nadir, ölümcül hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçları Türkiye ve uluslararası pazarlarda kullanıma sunmak üzere çalışan TRPharm’ın Onkoloji & Hematoloji İş Birimi yöneticileri ile  bu alandaki çalışmalarını konuştuk.

Daha fazla

BMS Hematoloji İş Birimi, Daha Fazla Sayıda Hastanın Yaşamına Dokunmak için Tüm Gücüyle Çalışıyor

İmmüno-onkoloji alanında sunduğu yenilikçi tedavilerle Türkiye’de kansere karşı mücadelede önemli bir rol üstlenen BMS, dünyanın lider biyofarma şirketlerinden biri olma yolunda önemli adım bir atarak 2019 yılında hematoloji ve immünoloji alanlarında faaliyet gösteren Celgene’yi bünyesine katmasının ardından hematoloji alanına da iddialı bir giriş yaptı. BMS’in hematoloji alanındaki çalışmalarını BMS Türkiye …

Daha fazla