RÖPORTAJLAR

Sanofi Türkiye’den Hayat Kurtaracak Soru: “Hipertansiyon Riskinizin Farkında mısınız?”  

Dünyada hipertansiyon nedeniyle ortaya çıkan komplikasyonlar her yıl 9.4 milyon kişinin hayatına mal oluyor. Türkiye’de ise nüfusun yaklaşık yüzde 31.8’i hipertansiyon ve bu hastalığa bağlı birçok komplikasyonla mücadele ediyor. Hipertansiyonun kontrol altına alınmasının ölüm oranlarını büyük ölçüde azalttığını, hastalık farkındalığının ise bu noktada çok büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Sanofi Türkiye Temel Ürünler İş Birimi Direktörü Berk Tümen ve Sanofi Türkiye Genel İlaçlar Medikal Direktörü Dr. Zeynep Çalışkan ile 17 Mayıs Hipertansiyon Günü’ne özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Daha fazla

Berko İlaç, Lider Markaları ve Yenilikçi Tedavileri ile 40 Yıldır Toplum Sağlığına Değer Katıyor

Berko İlaç, Türk ilaç sektörünün ve ülke ekonomisinin sürdürülebilir oluşumuna 40 yıldır kesintisiz katkı sağlıyor. Berko İlaç CEO’su Ecz. Barış Özyurtlu, Berko İlaç’ın 40 yıllık başarı yolculuğunun 22 yılına tanıklık etmiş bir lider. Berko İlaç’ın 40 yıldır sağlığa katkıları, güncel çalışmaları ve gelecek hedefleri ile ilgili sorularımızı Ecz. Barış Özyurtlu yanıtladı.

Daha fazla

Abdi İbrahim Otsuka, Hasta ve Hasta Yakınlarının Yaşamında Fark Yaratan Projelere İmza Atıyor

Sadece tedavi çözümleri ile değil, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleriyle de sağlık çalışanlarının, hasta ve hasta yakınlarının sesi olan Abdi İbrahim Otsuka’nın Pazarlama & Satış Direktörü Zeynep Alptekin Basa ile şimdiye kadar hayata geçirdikleri ve bu yıl içinde planladıkları yeni projelerinin detaylarını konuştuk.

Daha fazla

Nadir Bir Kan Hastalığı: Hemofili

Nadir hastalıklar toplumda 2 binde birden daha az sıklıkla görülen hastalıkları ifade ediyor. Bunlardan biri olan hemofili, doğuştan itibaren genetik bir bozukluk nedeniyle kanın pıhtılaşmasını sağlayan maddelerden birinin eksik, bozuk veya hiç olmamasından kaynaklanıyor. İstanbul Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Hemofili Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar nadir hastalıklardan biri olan hemofiliye ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

Daha fazla

Centurion İlaç, Nadir Hastalıklar Alanında Bölgesel Lider İlaç Firması Olmayı Hedefliyor

Nadir hastalıklar alanındaki hedeflerini, kendi Ar-Ge merkezlerinde bu alandaki özel ürünlerin yerel olarak geliştirilmesi, kendi tesislerinde yerel olarak üretilmesi, ülkemizde ve tüm dünyadaki hastaların ilaca erişimini sağlayarak uzun süreli tedavinin gerçekleşmesini sağlamak olarak özetleyen Centurion İlaç Şirket Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güniz Ersin, Centurion İlaç’ın bu alanda yaptığı çalışmalara ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Daha fazla

Danone Türkiye Çatısı Altındaki Nutricia Uzman Beslenme Ekibi, Dünya Kanser Haftası’nda Malnütrisyon Farkındalığına Dikkat Çekiyor

Danone Türkiye Uzman Beslenme Direktörü Cenk Kurt, Medikal ve Pazara Erişim Direktörü Elif Arıbal, Erişkin Medikal Beslenme Pazarlama Lideri Hakan Öztekin, Erişkin Medikal Beslenme Tanıtım Lideri Zuhal Çelik ve Erişkin Medikal Beslenme Kategori Müdürü Halil Ayvasoğlu ile malnütrisyon farkındalığı ve Danone’nin bu alandaki yatırımları üzerine konuştuk.

Daha fazla

Kanser Hastalarına İnovatif Tedaviler Sunmak için Çalışıyoruz

Merck Onkoloji, merkel hücreli karsinom, renal hücreli karsinom, baş boyun, kolon ve mesane kanserleri alanlarında tıbbın hizmetine çeşitli ilaç seçenekleri sunuyor. Örneğin, toplumda en sık görülen kanser türlerinden olan kolon kanseri alanında uzun yıllardır hastaların yaşam süresinin uzamasına destek olurken, hekimlerimizle de çok sıkı bilimsel iş birliği halindeyiz.

Daha fazla