Cumartesi , Haziran 10 2023

ANA SAYFA VİTRİN

İnflamatuvar Barsak Hastalığı (İBH) Belirtileri Ciddiye Alınmalı

Crohn ve ülseratif kolit gibi inflamatuar barsak hastalıkları (İBH) nedeni tam olarak bilinmeyen, her yaş grubunda ve cinsiyette görülebilen, tüm gastrointestinal sistemi etkileyebilen, kronik ve sistemik inflamatuar hastalıklardır. 19 Mayıs Dünya İnflamatuvar Barsak Hastalıkları Günü sebebiyle, İnflamatuvar Barsak Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Filiz Akyüz hastalar için önemli açıklamalarda bulundu.

Daha fazla

Egzamayı önlemenin 10 yolu

Derinin üst tabakalarında yanığa sebep olan hücrelerin birikimi ile ortaya egzama, oldukça sık görülen bir deri hastalığıdır. Egzamanın, kaşıntı, kızarıklık, kuruluk, kepeklenme, deride kalınlaşma, su dolu kabacıklar ve sulantı şeklinde görülebildiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, “Günlük hayatta kullanılan ve karşılaşılan çeşitli maddelerin hastalığın …

Daha fazla

Türkiye’nin Yüzde 100 Yerli Sermayeli İlaç Firması Polifarma 37 Yaşında

Polifarma Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Asri ile bu yıl mart ayında 37. yılını kutlayan sektörün güvenilir ve öncü markası Polifarma’nın dünü, bugünü ve yarını hakkında konuştuk. Sizi biraz tanıyarak, ilaç sektörünün güncel durumu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? İlaç ve kozmetik sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimimle söyleyebilirim …

Daha fazla

Sartonet’ten İçme Suyu Analizleri için Hatay’a Filtrasyon Cihazları Desteği…

İki ay önce meydana gelen depremlerle birlikte 11 il hem maddi hem manevi yaralar aldı. Yaşamını çadır ya da konteynerlerde sürdüren pek çok insan, şimdi ise su kirliliğiyle mücadele ediyor. Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yapan filtre ve filtrasyon teknolojileri şirketi Sartonet, Hatay’a suların analiz edilmesi için membran filtrasyon cihazı ve ekipman bağışında bulundu.

Daha fazla

Türk İlaç Sektörünün Lideri Abdi İbrahim Solunum Alanında da Liderlik Yolunda

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lideri olan Abdi İbrahim’in bu liderliğini solunum alanında da sağlayıp, sürdürülebilir bir büyüme hedeflediklerini belirten Abdi İbrahim Solunum Bölümü Direktörü Ömür Salman ile şirketin solunum alanındaki vizyonundan yerelleşme adımları ile ülke ekonomisine katkılarına kadar geniş yelpazede bir sohbet gerçekleştirdik.

Daha fazla

Hastalara Görme Kazanımları Sağlayan ve Yaşam Kalitelerini Artıran Tedaviler Sunuyoruz

Her alanda olduğu gibi oftalmoloji alanında da ‘Daha İyi Bir Yaşam için Bilim’ anlayışıyla çalışan Bayer’in oftalmoloji alanındaki vizyonu, tedavi seçenekleri, Ar-Ge yatırımları, bu alanda yapılan klinik çalışmaları ve yeni geliştirilen ürün formaları hakkında Bayer Türkiye İlaç Bölümü Oftalmoloji Lideri Cenk Tapanyiğit ile konuştuk.

Daha fazla

34.SAYIMIZ YAYINDA

Dergimiz sadece sağlık meslek mensuplarına yönelik olarak yayın yapmaktadır. Eğer sağlık çalışanı iseniz aşağıdaki linke tıklayıp dergimizin geçmiş sayısına ulaşabilirsiniz. PharmaWorld 34. Sayı – ( Sağlık Çalışanı olduğumu kabul ediyorum.)

Daha fazla

TRPharm, Oftalmolojide Sağlığı İnovasyon ile Buluşturuyor

Bu sene 10. yılını kutlayan TRPharm, oftalmoloji alanındaki çalışmalarına başladı ve UV ve mavi ışığın zararlı etkilerine karşı gözleri koruyan ve gözü nemlendiren inovatif bir göz damlasını hekimler, eczacılar ve halkımızın kullanıma sundu. TRPharm Oftalmoloji Ekibi ile yeni ürünün lansman süreci, firmanın oftalmoloji yapılanması ve odaklandıkları alanlar üzerine konuştuk.

Daha fazla

Tek Bir Hastanın Bile Tedavisinden Geri Kalmaması En Büyük Sorumluluklarımızdan Biri

Çeyrek asra yakın zamandır Türkiye’de faaliyet gösteren ve onkoloji & hematoloji alanlarında etki odaklı çalışmalar gerçekleştiren Janssen Türkiye’nin Onkoloji & Hematoloji ve Pulmoner Hipertansiyon (PAH) İş Birimi Direktörü Berkin Gökbudak ile hastalık farkındalığından tedaviye erişimin önemine ve Janssen’in yenilikçi vizyonuna kadar bu alandaki çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk.

Daha fazla