ANA SAYFA VİTRİN

Sanofi Türkiye Nadir Hastalıklar Günü’nde Erken Tanı ve Tedavinin Önemini Vurguluyor

Bugün dünyada milyonlarca insan nadir hastalıklar ile mücadele ediyor.Ülkemizde ise yaklaşık 6 milyon kişinin bu hastalıklardan etkilendiği tahmin ediliyor. Nadir hastalıkların teşhisine ve tedavisine giden yolda farkındalık son derece büyük bir öneme sahip. Sanofi Özellikli Tedaviler Türkiye, Levant ve İran Genel Müdürü Pelin Yunusoğlu, Sanofi Özellikli Tedaviler Türkiye, Levant ve İran …

Daha fazla

Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Okan Güner: “Nadir Hastalıklara Sahip Bireylere ‘Yalnız Değilsiniz’ Diyoruz”

Bugün ve nesiller boyunca insanların ve hayvanların sağlığını, yaşamlarını iyileştirecek, dönüştürecek çığır açıcı tedaviler geliştirme misyonuyla çalıştıklarını vurgulayan Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Okan Güner, şirketin nadir hastalıklar alanındaki yaklaşımını ve Ar-Ge çalışmalarını aktardı.    Nadir hastalıklar ile ilgili bilgi verir misiniz? Nadir görülen hastalıklar, nadir olarak tanımlanmakla birlikte aslında …

Daha fazla

Sağlıklı Yaşam Eczacılığı Derneği (SAYED) Kuruldu

Sağlıklı Yaşam Eczacılığı Derneği (SAYED) İstanbul’da kuruldu. Sağlıklı Yaşam Eczacılığı perspektifiyle projeler üretme ve uygulama odaklı bir yaklaşımla, geniş halk kitlelerinin sağlıklı yaşam kalitesini artırmaya katkıda bulunmak amacıyla kurulan derneğin Başkanlığı’na Ecz. Kamber Çal seçilirken yönetim şu isimlerden oluştu: Ecz. Veysel Demirci (Başkan Yardımcısı), Ecz. Yusuf Kürkçüoğlu (Genel Sekreter), Serkan Polat (Sayman), Ecz. Mehmet Kaya (Üye), Ecz. Lütfullah Demirci (Üye), Ecz. Halid Bilal Çal (Üye).

Daha fazla

Trabzonspor Epilepsi için Baktı

Trabzonsporlu futbolcular, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına destek oldu. Oyuncular Yukatel Adana Demirspor ile oynadıkları Trendyol Süper Lig maçına “Farkında Ol, Destek Ol, #EpilepsiİçinBak” yazılı pankart ile çıktı.

Daha fazla

Centurion, Dışa Bağımlılığı Azaltacak Yenilikçi İlaçlar Geliştirmek için Çalışıyor

Yenilikçi ilaçlar geliştirmek üzere 2011 yılından bu yana Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren  Centurion İlaç, geliştirdiği ürünleri üretmek üzere 2018’de Ankara’da kurulan Avrupa standartlarındaki üretim tesisinde biyolojik, steril likit ve liyofilize ürünlerin üretimini sürdürüyor. Centurion İlaç’ın Teknoloji Transfer Koordinatörü Adem Şahin, firmanın Ar-Ge çalışmaları ve üretim süreçlerine ilişkin bilgi verdi.

Daha fazla