Berk Kıran, Daiichi Sankyo Avrupa Ticari Operasyonlar ve Strateji Başkan Yardımcısı Olarak Atandı

Berk Kıran, 1 Ocak 2024 itibarıyla Daiichi Sankyo Avrupa, Ticari Operasyonlar ve Strateji Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Berk Kıran, ilaç sektöründeki kariyerine MT programı dahilinde Abdi İbrahim İlaç’ta tıbbi tanıtım temsilcisi olarak başladı. Abdi İbrahim ve Abbott’ta ürün müdürü olarak çalışan Kıran, ardından AbbVie’de farklı pozisyonlarda ve tedavi alanlarında farklı kademelerde yöneticilik yaptı. 2014 yılında AbbVie’de pazarlama satış bölüm müdürü olarak çalışan Kıran, onkoloji ve hematoloji grubunun kurulmasında rol aldı.

Temmuz 2019’dan 15 Haziran 2021’e kadar Daiichi Sankyo Türkiye Pazarlama ve İş Mükemmelliği Direktörlüğü görevini sürdüren Kıran, Daiichi Sankyo Türkiye’nin organizasyonel ve kültürel değişimine katkı sağlayan projelere liderlik etti ve aynı zamanda dijital dönüşüm stratejisini de yönetti. “Kültüründe deneyimleme ve merak olan Daiichi Sankyo, paydaşlarında değer yaratma ihtimali olan her fikri büyütmeye ve önceliklendirmeye devam ediyor” vurgusu yapan Kıran, 15 Haziran 2021’den bu yana görevine Daiichi Sankyo Avrupa, Müşteri Deneyimi ve Strateji Başkanı olarak devam ediyordu.

İlginizi çekebilir

GSK Türkiye Dijital ve Teknoloji Direktörü Barkın Peçen Oldu

Gelişim ve Yetenek Yönetimi stratejileriyle başarılı liderler yetiştiren GSK Türkiye, organizasyon yapısını ve Liderlik Ekibi’ni gerçekleştirdiği yeni atamalarla güçlendirmeye devam ediyor.  Bu kapsamda GSK Türkiye Ekibi’nde hâlihazırda İş Zekâsı Departman Lideri olarak görev yapan Barkın Peçen, 1 Haziran 2024 tarihi itibarıyla GSK Türkiye Dijital ve Teknoloji Direktörü olarak atandı.