Berko İlaç’ta CEO Ataması

Berko İlaç Genel Müdürü Ecz. Barış Özyurtlu, Berko İlaç CEO’su Olarak Atandı

40 yıldır insan sağlığına hizmet eden, “Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada öncü Berko İlaç’ın 40 yıllık başarı yolculuğunun 22 yılına tanıklık ve liderlik etmiş olan Ecz. Barış Özyurtlu, Berko İlaç CEO’su olarak atandı.

Eczacılık fakültesi mezunu olan Barış Özyurtlu, 2002 yılında Berko İlaç’ta başladığı meslek hayatında ilk 6 ay TST, sonraki 6 ay bölge yöneticisi olarak görev aldı ve sonrasında bölge müdürü olarak görevine devam etti. 2008-2013 yılları arasında eczane eczacılığı yapan Özyurtlu, aynı dönemde Berko İlaç’a danışman eczacı olarak destek vermeyi sürdürdü. 2014-2016 yılları arası genel müdür yardımcısı, 2016 yılından günümüze genel müdür olarak görev yapan Özyurtlu, Berko İlaç CEO’su olarak atandı. Barış Özyurtlu, dört yıl Diyarbakır Eczacı Odasında yönetim kurulu üyeliği, iki yıl TEB (Türk Eczacıları Birliği) delegeliği yaptı. Özyurtlu, İVEK Mütevelli Heyet Üyesidir ve İVEK İlaç Endüstrisi ve Teknolojileri Komisyon Başkanlığını yürütmektedir. 2023-2025 dönemi TEB delegeliği görevine devam etmektedir ve DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu)Sağlık İş Konseyinin yeni yürütme kurulunda yer almaktadır.

İlginizi çekebilir

GSK Türkiye Dijital ve Teknoloji Direktörü Barkın Peçen Oldu

Gelişim ve Yetenek Yönetimi stratejileriyle başarılı liderler yetiştiren GSK Türkiye, organizasyon yapısını ve Liderlik Ekibi’ni gerçekleştirdiği yeni atamalarla güçlendirmeye devam ediyor.  Bu kapsamda GSK Türkiye Ekibi’nde hâlihazırda İş Zekâsı Departman Lideri olarak görev yapan Barkın Peçen, 1 Haziran 2024 tarihi itibarıyla GSK Türkiye Dijital ve Teknoloji Direktörü olarak atandı.