Tuba Gürmen, BMS Türkiye Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü Oldu

Dünya genelinde yenilikçi tedaviler geliştirerek pazara sunan biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye’de yeni atamalarla ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Tuba Gürmen, BMS Türkiye Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü görevine getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun olan Tuba Gürmen, farklı sektörlerde kurumsal ilişkiler alanında uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptı. 15 yılı aşkın süredir sağlık alanında medya ilişkileri, marka ve liderlik iletişimi, kriz yönetimi, itibar yönetimi ve sürdürülebilirlik iletişimi alanlarında deneyim sahibi olan Gürmen, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) gibi sivil toplum kuruluşlarında da çeşitli görevler aldı. Gürmen, Bristol Myers Squibb Türkiye’deki yeni görevi olan Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü’nde kurumsal iletişim, medya, sosyal medya, sivil toplum kuruluşları, hasta dernekleri ve paydaş iletişiminden sorumlu olacak.

İlginizi çekebilir

Nilay Savu Süoğlu Lilly Türkiye’ye Pazarlama Direktörü Olarak Katıldı.

Lisans öğrenimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yapan Nilay Savu Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yönetici MBA programını tamamladı. Aynı zamanda CPCC unvanlı sertifikalı bir koç olan Süoğlu, ilaç sektöründe önemli firmalarda ve onkoloji, hematoloji, endokrinoloji, nefroloji, üroloji ve transplantasyon gibi çeşitli tedavi alanlarında 19 yıllık deneyime sahip.