Abdi İbrahim Sağlık Destek Ürünleri Genel Müdürü Demet Eryılmaz Oldu

Abdi İbrahim’de önemli bir üst düzey atama gerçekleşti. İlaç sektöründe 30 yıllık engin bir deneyime sahip olan Demet Eryılmaz, Abdi İbrahim Sağlık Destek Ürünleri Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

İlaç sektöründe 30 yıllık tecrübeye sahip olan Demet Eryılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Çevre Mühendisliği Bölümü’nden 1993’te mezun oldu.Yüksek lisans eğitimini İngiltere’de MLS College’ta tamamlayan Eryılmaz, iş hayatına GlaxoSmithKline’da medikal satış temsilcisi olarak adım attı. Demet Eryılmazardından, Bristol-Myers Squibb, Sanofi, Bilim İlaç, IQVIA, Bayer gibi ulusal ve uluslararası önde gelen şirketlerin pazarlama ve satış ekiplerinde üst düzey görevlerde önemli sorumluluklar üstlendi. 

1998-2008 yılları arasında Abdi İbrahim’de, pazarlama ve satış biriminde yönetici olarak görev alan Eryılmaz, Sağlık Destek Ürünleri Genel Müdürü olarak Abdi İbrahim bünyesine yeniden katıldı.

Demet Eryılmaz, yeni görevinde şirketin Sağlık Destek Ürünleri alanında büyüme stratejilerine liderlik edecek, pazardaki rekabet gücünü artırma ve portföyünü genişletme vizyonuna katkı sunacak. Eryılmaz, Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu’na bağlı olarak görev yapacak.

İlginizi çekebilir

GSK Türkiye Dijital ve Teknoloji Direktörü Barkın Peçen Oldu

Gelişim ve Yetenek Yönetimi stratejileriyle başarılı liderler yetiştiren GSK Türkiye, organizasyon yapısını ve Liderlik Ekibi’ni gerçekleştirdiği yeni atamalarla güçlendirmeye devam ediyor.  Bu kapsamda GSK Türkiye Ekibi’nde hâlihazırda İş Zekâsı Departman Lideri olarak görev yapan Barkın Peçen, 1 Haziran 2024 tarihi itibarıyla GSK Türkiye Dijital ve Teknoloji Direktörü olarak atandı.