Lilly Türkiye’de Kıdemli Pazarlama Direktörü Olan Deniz Ukal, Almanya’ya Kıdemli Romatoloji Pazarlama Direktörü Olarak Atandı

Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezun Deniz Ukal, Sabancı Üniversitesi’nde MBA ile yüksek lisansını tamamladı. Lilly’den önce, Pfizer ve Sanofi’de satış ve pazarlama rollerinde çalışan Ukal, 2010 yılında Lilly Türkiye’ye Marka Müdürü olarak katıldı ve farklı ürünlerin sorumluluğunu üstlendi.

2012 yılında kısa süreli görevlendirme kapsamında Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Müdürü rolüne geçen Ukal, yine aynı yıl Altı Sigma Kara Kuşak rolünde Lilly Türkiye’deki temel süreçleri iyileştiren çeşitli projelerin yanı sıra Hizmet Değer Zinciri’nin bölgede yaygınlaştırılmasına başarıyla liderlik etti. 2015 yılında Bölge Satış Müdürü ve Pazarlama Lideri pozisyonuna terfi eden Ukal, 2018 yılında ise Uluslararası İş Birimi (IBU) Çoklu Kanal Etkileşim Danışmanı rolüne terfi etti ve IBU genelinde çoklu kanal etkileşim yeteneklerinin gelişimini hızlandırmak için önemli katkılarda bulundu.


Eylül 2019’da Lilly Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonuna terfi eden Ukal, bu görevine ek olarak Haziran 2022’ye kadar bir yıl süreyle Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (SAMETA) Alliances (Kuzey Afrika ve ASEAN) Pazarlama Direktörü rolünü üstlendi. Ukal,  yeni rolüne, Şubat 2024 itibarıyla Almanya yerleşik olarak başlamıştır.

İlginizi çekebilir

Tonia Grilli, Lilly İtalya’daki Sesto Üretim Tesisi’ne Yönetici Direktör- Finans, Satın Alma ve Tedarik Zinciri Direktörü Olarak Atandı

Lilly Türkiye'de Yönetici Direktör- Finans Direktörlüğü görevini üstlenen Tonia Grilli, Lilly İtalya'daki Sesto Üretim Tesisi'ne Yönetici Direktör- Finans, Satın Alma ve Tedarik Zinciri Direktörü olarak atandı.