Nilay Savu Süoğlu Lilly Türkiye’ye Pazarlama Direktörü Olarak Katıldı.

Lisans öğrenimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yapan Nilay Savu Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yönetici MBA programını tamamladı. Aynı zamanda CPCC unvanlı sertifikalı bir koç olan Süoğlu, ilaç sektöründe önemli firmalarda ve onkoloji, hematoloji, endokrinoloji, nefroloji, üroloji ve transplantasyon gibi çeşitli tedavi alanlarında 19 yıllık deneyime sahip.

Kariyerine 2005 yılında Abdi İbrahim’de MT (Management Trainee) olarak başlayan ve sonrasında Ürün Müdürü olarak çalışmaya devam eden Süoğlu, 2010 yılında Novartis’e geçti ve Hematoloji ve Onkoloji alanlarından sorumlu Kıdemli Ürün Müdürü olarak çalıştı. 2015 yılında Pfizer’e geçtikten sonra sırasıyla Kıdemli Ticari Strateji Müdürü, Portfolyo Planlama ve İş Operasyonları Müdürü, İmmünoloji ve Onkoloji Lideri, Biyobenzerler ve Pazarlama Mükemmelliği Lideri görevlerinde yer aldı. 2020 yılında Pazarlama Direktörü olarak Astellas’a geçen Süoğlu, 2022 yılından beri Uzmanlık İş Birimi Direktörü olarak çalışıyordu.

Nisan 2024 itibarıyla Lilly Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya başlayan  Süoğlu, aynı zamanda Lilly Türkiye Yönetim Kurulu’nda yer alacak.

İlginizi çekebilir

Tonia Grilli, Lilly İtalya’daki Sesto Üretim Tesisi’ne Yönetici Direktör- Finans, Satın Alma ve Tedarik Zinciri Direktörü Olarak Atandı

Lilly Türkiye'de Yönetici Direktör- Finans Direktörlüğü görevini üstlenen Tonia Grilli, Lilly İtalya'daki Sesto Üretim Tesisi'ne Yönetici Direktör- Finans, Satın Alma ve Tedarik Zinciri Direktörü olarak atandı.