Özge Demirkol Bayraktar, Lilly Türkiye Finans Direktörü Olarak Atandı

Lilly Türkiye Etik Uyum Direktörü olarak görev yapan Özge Demirkol Bayraktar Lilly Türkiye Finans Direktörü olarak atandı. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun olan Özge Demirkol Bayraktar, 2015-2017 yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nde MBA tamamladı. Bayraktar, Lilly’ye katılmadan önce L’Oréal ve Bosch’ta Satın Alma Uzmanı olarak görev yaptı.

Mayıs 2022 tarihinden bu yana Lilly Türkiye Etik Uyum Direktörü olarak görev yapan Bayraktar, Lilly’ye 2014 yılında Satın Alma Lideri olarak katıldı. 2016-2018 yılları arasında Lilly Türkiye’de Kıdemli Finansal Analist olarak ek sorumluluklar üstlenen Bayraktar, aynı zamanda SAMETA Fiyatlandırma Müdürü olarak kısa süreli görev yaptı ve bu görevi başarıyla tamamladıktan sonra SAMETA Fiyatlanma Müdürü rolüne terfi etti.

2021 yılında Kuzey Doğu Afrika Finans Müdürü rolünü üstlenen, ardından 2022’de kabul ettiği Lilly Türkiye Etik Uyum Direktörü rolünde çalışmaya devam eden Bayraktar, Türkiye Finans Direktörü olarak yeni görevinde de Türkiye Yönetim Kurulu Ekibinin bir üyesi olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

GSK Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi’nde Üst Düzey Atama

196 ülkeden oluşan GSK Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi’nde İş Operasyonları Direktörü olarak görev yapan Elif …