GÜNCEL

Türk Kardiyoloji Derneği’nden ‘Aktif Yaşam Alanı’

Kalp sağlığı alanında gerçekleştirdiği etkili farkındalık çalışmalarıyla, hastaların uluslararası düzeyde tıbbi hizmet almasının başlıca güvencelerinden biri olarak öne çıkan Türk Kardiyoloji Derneği (TKD); hareketle desteklenen sağlıklı ve aktif bir yaşamı teşvik etmek için her yaştan bireyin faydalanabileceği “Aktif Yaşam Alanı”nı Boehringer Ingelheim’ın koşulsuz katkılarıyla hayata geçirdi. “Aktif Yaşam, Sağlıklı Toplum” …

Daha fazla

Dynavit’in 3 Ürününe “Yılın Seçilmiş Ürünü” Ödülü!

Eczacıbaşı’nın vitamin ve mineral markası Dynavit; Sia Insight tarafından gerçekleştirilen tüketici araştırması sonuçları ile Yılın Seçilmiş Ürünü Programı 2024 kapsamında Dynavit Multi-Daily, Dynavit Collagen Quatro ve Dynavit Kids Immukid Gummies olmak üzere 3 ürünü ile tüketiciler tarafından “Yılın Seçilmiş Ürünü” olarak belirlendi. 1987 yılında Fransa’da kurulan ve dünyanın en önemli …

Daha fazla

AbbVie, Türkiye’nin En İyi İşvereni Seçildi

AbbVie Türkiye, Great Place To Work® tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” araştırmasında 250-499 çalışan sayısına sahip şirketler kategorisinde birinci oldu. 10. kez “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçilen AbbVie Türkiye ayrıca “Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü” ve “10. Yıl Özel Ödülü”nün de sahibi oldu.

Daha fazla

Kedrion Türkiye Great Place to Work Tarafından Verilen Wellbeing Özel Ödülü’nün Sahibi Oldu!

Plazma kaynaklı ürünlerle nadir ve çok nadir hastalıklar için tedavi çözümleri sunan Kedrion Biopharma’nın yan kuruluşu olan Kedrion Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından “Great Place to Work Wellbeing Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı. Kedrion, daha önce aldığı sertifikanın ardından aldığı bu özel ödülle birlikte başarılı kurum kültürü uygulamalarını da tescillemiş oldu.

Daha fazla

Chiesi Türkiye, Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2024 Listesinde…

Great Place to Work (GPTW) Enstitüsü, Türkiye’de 12. kez düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2024– Great Place to Work Listesi’ni açıkladı. Chiesi Türkiye, Great Place to Work® tarafından 2023-24 yılında değerlendirmeye alınan şirketler arasında ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ ödülüne lâyık görüldü. Şirket aynı zamanda ‘Çeşitlilik ve Kapsayıcılık’, ‘Çalışan Esenliği’ alanlarında gerçekleştirmiş olduğu örnek uygulamalarla da ‘Wellbeing’ ve ‘Diversity’ alanlarında Özel Ödül almaya hak kazandı.

Daha fazla

Menarini Türkiye Üretim Kapasitesini Sürekli Artırarak Yerel Üretim Alanında Attığı Adımları Güçlendiriyor

Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul'daki fabrikasında 2023 yılında 100 milyon kutunun üzerinde üretim gerçekleştirerek, üretimde Türkiye’nin 4.  firması olmanın gururunu yaşayan  Menarini Türkiye’nin Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri M. Ahmet Şencan, şirketin üretim süreçleri hakkındaki sorularımızı yanıtladı. 

Daha fazla

AstraZeneca Olarak Vizyonumuz; Kanseri Ölüm Nedeni Olmaktan Çıkarmak

Kanseri ölüm nedeni olmaktan çıkarma vizyonu ile onkoloji alanına en çok yatırım yapan şirketler arasında yer alan ve klinik araştırmalarının yüzde 65’ini onkoloji odaklı gerçekleştiren AstraZeneca’nın bu alandaki çalışmalarına ve projelerine yönelik sorularımızı AstraZeneca Türkiye Medikal Direktörü Dr. Deniz Ertürk Erem ve AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü Özge Nurata Osmanoğlu yanıtladı.

Daha fazla

30 Mart Dünya Bipolar Günü’nde Abdi İbrahim Otsuka’dan Yeni Farkındalık Kampanyası: ‘Zaman Ayır’

Abdi İbrahim Otsuka, toplumsal damgalama ile mücadele için başlattığı ‘Görmezden Gelmeyelim’ projesi altında ‘Zaman Ayır’ isimli çok özel bir projeyi hayata geçiriyor. ‘zamanayir.gormezdengelmeyelim.com’ web sitesi arayüzü sayesinde, hasta ve hasta yakınları, bipolar bozukluk ile ilgili merak ettikleri bilgilere ulaşabilecek, hislerini kelimelere dökerek yapay zekâ ile resmedebilecek ve en önemlisi de yalnız olmadıklarını bilecekler.

Daha fazla