HABERLER

Usta Çizimlerle Hipertansiyonu Anlatan Proje: ‘Önce Fark Et, Sonra Hallet’

7 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü vesilesi ile hazırlanan video serileri “Önce Fark Et, Sonra Hallet!” mottosuyla sağlık ve sanatı bir araya getiriyor. Hipertansiyon hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla alanında uzman Kardiyolog Prof. Dr. Sadi Güleç bilimsel danışmanlığında ve sanatçı Cem Güventürk çizimleriyle Menarini Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hazırlanan videolara sosyal medya üzerinden erişilebilecek.

Daha fazla

AstraZeneca’nın Türkiye’ye 25 Yıllık Etkisi Yaklaşık 200 milyar TL!

AstraZeneca Türkiye, Astra ve Zeneca firmalarının birleşmesinin 25. yıl dönümü nedeniyle Türkiye’deki ekonomik ve sosyal etkilerini gözler önüne seren kapsamlı bir rapor paylaştı. “AstraZeneca’nın Türkiye’ye Etkileri” Raporu'nda yer alan verilere göre şirketin dolaylı ve tetiklenen etkiler ile birlikte Türkiye’ye 25 yıllık toplam gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) etkisinin reel değeri 195 milyar TL olurken sağladığı her bir kişilik istihdam, ekonomi genelinde 11 kişilik istihdamı da destekledi.

Daha fazla

Tamamı Tip 1 Diyabetli Sporculardan Oluşan Bisiklet Takımı Farkındalık için Pedal Çevirdi 

Diyabet tedavisinde 100 yıllık inovasyon ve liderliğe sahip Danimarka merkezli global sağlık şirketi Novo Nordisk’in sponsoru olduğu Team Novo Nordisk, bu yıl 21- 28 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda yarıştı. Tamamı tip 1 diyabet ile yaşayan sporculardan oluşan dünyanın ilk profesyonel bisiklet takımı Team Novo Nordisk, dünyanın en iyi bisikletçileri ile rekabet ederek, diyabet ile yaşayanlara ilham vermeyi hedefliyor.  

Daha fazla

Pfizer Türkiye ve Ahbap Derneği’nden Anlamlı İş Birliği

Ahbap Derneği'nin öncülüğünde, Pfizer Türkiye'nin katkılarıyla inşa edilen Vefa İlk ve Ortaokulu açıldı. 12 sınıflık prefabrik bina, modern eğitim imkânları sunarak bölgedeki çocukların eğitim hayatlarına kesintisiz olarak devam etmesini sağlıyor. Açılış törenine Ahbap Derneği yetkilileri, Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Metin Hullu ve yönetim ekibi ile bölge temsilcileri katıldı.

Daha fazla

Boehringer Ingelheim Türkiye En İyi İşverenler Listesinde Yer Aldı

Önde gelen araştırma odaklı bir ilaç şirketi olan Boehringer Ingelheim Türkiye, çalışan odaklı kurum kültürü doğrultusunda imza attığı fark yaratan uygulamalarıyla önde gelen itibarlı kuruluşlar tarafından ödüllendirilmeye devam ediyor. Boehringer Ingelheim Türkiye, Great Place To Work Enstitüsü'nün açıkladığı ‘Yılın En İyi İşverenleri’ listesinde yerini alarak en iyi işverenlerden biri olarak seçildi

Daha fazla