Cumartesi , Aralık 2 2023

HABERLER

Abdi İbrahim, Tüketici Sağlığı Alanında İddiasını Büyütüyor

Türkiye’nin lider ilaç şirketi, tüketici sağlığı alanın da portföyünü ve iddiasını büyütüyor. Tüketici sağlığı ürünlerinde iddialı bir oyuncu olan Türkiye’nin lider ilaç şirketi Abdi İbrahim, Avrupa’nın gıda takviyesi alanında yenilikçi ürünler üreten önemli şirketlerinden Aronpharma ile iş birliğine gidiyor. Abdi İbrahim, Polonyalı şirketin Berroxin marka ürünlerinin Türkiye’deki satış ve dağıtım haklarını almak için anlaşma imzaladı.

Daha fazla

KOAH Zatürre Gelişimi için Önemli Bir Risk Faktörü

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), başta tütün ve tütün ürünleri dumanı olmak üzere, zararlı toz, gaz ve parçacıkların sürekli solunması sonucunda gelişen önlenebilir ve tedavi edilebilir bir akciğer hastalığı. KOAH hastalarında yaşam boyu genetik ve çevresel etkileşimler sonucunda akciğerde hasarlanma ve yaşlanma gelişiyor. KOAH hastalarında zatürreye yakalanma olasılığı sağlıklı topluma göre yaklaşık 7-10 kat daha yüksek. Türk Toraks Derneği Solunum Sistemi Enfeksiyonları Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Füsun Öner Eyüboğlu 16 Kasım Dünya KOAH Günü vesilesiyle önemli bilgiler paylaştı.

Daha fazla

Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen İlaç Firmalarından Humanis, CPHI Fuarında 2030 Vizyonunu Açıkladı

Türkiye’nin en hızlı büyüme kaydeden ilaç firmalarından biri olan Humanis, dünyanın en büyük ilaç fuarı 2023 CPHI Barselona’da yoğun ilgi gördü. Humanis CEO’su Yunus Sancak, “Dünya pazarındaki payımız artarken, hızla büyüyen ve gelişen bir şirket olarak bu konuda ülkemize katkı sağladığımız için gururluyuz. Fuar, bu gücümüzü uluslararası arenada da anlatmak, dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçilerle, ürün geliştiricilerle, firmalarla buluşmak ve iş birliklerine yönelik görüşmelerimizi canlandırmak açısından çok önemli. Fuarın ilk gününden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.

Daha fazla

Türkiye’nin En Büyük İyilik Hareketi: ‘İzin Ver, Yaşasın’

Organ bağışının geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD), 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan ‘Organ ve Doku Bağışı Haftası’ kapsamında, ‘İzin Ver, Yaşasın’ temalı Türkiye’nin en büyük iyilik hareketini başlattı. 3 Kasım’da ONKOD ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşen buluşmada, 2008-2023 arasında organ bağışına izin vermiş kişilerin ailelerinin yalnızca yüzde 26’sının organ nakline izin verdiği aktarılırken, pandemi gibi sarsıcı süreçlerin de etkisiyle ülkemizde kadaverik (kadavradan nakil) donör sayılarının 234’e kadar düştüğü açıklandı.

Daha fazla

Asido, 7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde Binlerce Ziyaretçiyle Buluştu!

Humanis’in Tüketici Sağlığı alanında kullanıma sunduğu Asido, 7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde binlerce ziyaretçiyle buluştu. Festivale katılan uzmanlar, ünlü şefler ve katılımcılar, bir yandan Adana’nın en baharatlı lezzetlerini tadarken bir yandan da Asido’nun etkisini deneyimledi. Asido çiğneme tableti, mide asidini önlerken, içerisindeki kalsiyum ve magnezyum sayesinde sindirim sisteminin normal fonksiyonuna …

Daha fazla

Danone’den Medikal Beslenme Ürünleri için  Yerli Üretim Atağı

Faaliyetlerini “Mümkün olan en fazla sayıda insana gıda yoluyla sağlık ulaştırma” global misyonu doğrultusunda yürüten Danone, Lüleburgaz Üretim Yerleşkesi’ne yaptığı 450 milyon TL’yi aşkın son yatırım ile malnütrisyon tedavisinde kullanılan medikal beslenme ürünlerinin yerli üretimine başladı.Danone, 2 yıl içinde üretim kapasitesini yüzde 50 artırmayı ve mevcut ihracatını 3 katına çıkarmayı hedefliyor.

Daha fazla

Cildiniz Kışa Hazır mı?

Yaz aylarında güneş ışınları deniz suyunun da etkisiyle cildimizi daha fazla yıpratır. Zayıf ciltler de lekelere karşı daha açık hale gelir. Hasar gören cildimizi yenilemek ve kış mevsimine hazırlamak için sonbahar iyi bir fırsat. Yaz sonrası görülen cilt problemleri birçok kişinin ortak problemidir. En sık karşılaşılan sorunların başında lekeleri artmış, …

Daha fazla

Mevsim Geçişlerine Dikkat

Doktor muayenesinden laboratuvar hizmetlerine, evde bakımdan fizik tedavi ve rehabilitasyona, ihtiyaç duyduğunuz tüm sağlık hizmetlerini ayağınıza getiren Bir Adım Sağlık’ın CEO’su Uzm. Hemş. Ayşe Şengel, mevsim geçişlerinde daha sık görülen viral hastalıklardan korunmanın yolunun bağışıklığı güçlü tutmaktan geçtiğini söylüyor. Şengel, “Kişide vücut kırgınlığı ve kas ağrısı ile birlikte 39-40 dereceyi …

Daha fazla